user

Putin’in Arananlar Listesinde 10 İsviçreli Bulunuyor

41 okunma — 01 Mart 2024 10:21
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

bha haber ici

Rusya İçişleri Bakanlığı’na ait bir veri tabanının analizi, Kremlin’in arananlar listesinde on İsviçrelinin bulunduğunu gösteriyor.

featured

Putin’in Arananlar Listesinde 10 İsviçreli Bulunuyor

Şubat ayının başında yayınlanan listede toplam 96.000 isim yer alıyor. “Mediazona” tarafından internette yayınlanan listede, İsviçre pasaportu taşıyan toplam 10 kişi aranıyor. Rusların aramayı uluslararası alanda genişletmesi pek mümkün değil.

Listedeki kişilerin çoğunluğu Rusya’dan veya eski Sovyet cumhuriyetlerinden geliyor. Kamuya açık mahkeme dosyalarından birçoğunun suç faaliyetlerinden arandığı görülüyor. Ancak 800 civarında kişinin siyasi nedenlerle listeye alındığı açıkça görülüyor.

İsviçreli keskin nişancı Avi Motola’nın (48) listeye alınması şaşırtıcı değil. Schaffhausen’li Motola Ukrayna’da keskin nişancı olarak görevlendirilmişti. Ancak daha sonra paralı askerin çeşitli suçlardan İsviçre’de cezaevinde olduğu ve hâlâ arandığı öğrenildi.

Listede Basel bölgesinden bir gübre üreticisi de yer alıyor. Birkaç yıl önce bir Rus amonyak üreticisine yönelik bir devralma olayına karışmıştı. Rusya’da yasa dışı yöntemler ve keyfi yasa uygulamaları yoluyla sömürüldüğünü iddia ediyor.

Putin’in Arananlar Listesinde 10 İsviçreli Bulunuyor

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.