user

Paffenhofen Kaymakamlığı’ndan gönüllü hizmet veren DİTİB başkanına teşekkür

56 okunma — 02 Kasım 2023 16:51
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Paffenhofen tesekkur 1

Paffenhofen Kaymakamlığı’ndan gönüllü hizmet veren DİTİB başkanına teşekkür

İlhan Kılıç – Almanya – BHA

Almanya’nın Güney Bavyera eyaletinde yer alan Paffenhofen beldesinde, farklı alanlarda hizmet sunan kurum ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve yöneticileri ödüllendirildi.

Paffenhofen Kaymakamı Albert Gürtner ve Belediye BaşkanıThomas Herker, beldede eğitim, sanat, sosyal, spor ve hayır işleri alanlarında gönüllü hizmet sunan kurum ve kuruluşlarının başkan ve yöneticilerini teşekkür etmek amacıyla sertifika ve madalya takdim ettiler.

Paffenhofen Belediye Sarayı’nda düzenlenen ödül törenine çok sayıda davetli katıldı.

Bölgede 20 yılı aşkın süredir eğitim ve hayır işleri alanındagönüllü hizmetlerinden ve yerel yönetim ile uyumluçalışmalardan ötürü dini cemaatler adına Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Ensar Camii kurucu üyesi vedernek başkanı Recep Bal da sertifika ve madalya ileödüllendirildi.

Paffenhofen Kaymakamı Albert Gürtner ve Belediye Başkanı Thomas Herker yaptıkları konuşmalarda, şehrinde gerçekleşe nbütün çalışmaların büyük öneme sahip olduğunu ve bu nedenle bu tür bir tören düzenlendiğini vurguladılar. İkinci birdeyişle, bu tür ödüllerin, topluma gönüllülük, hizmet vetopluluk liderliği gibi olumlu katkılarda bulunan kişilere teşekkür etmek ve bu tür çalışmaları teşvik etmek amacıyla verildiğini belirttiler. Ayrıca, “Bu şehir hepimizin bir parçasıdır ve katkıların devam etmesini diliyoruz” dediler.

Ensar Camii Dernek Başkanı ve aynı zamanda Güney Bavyera Eyalet Birliği Başkanı Recep Bal, sertifika ve madalyasını Paffenhofen Kaymakamı Albert Gürtner ve Belediye BaşkanıThomas Herker’den aldı.

DİTİB’e çalışmalarından ötürü övgü

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Ensar Camii Dernek Başkanı Recep Bal’a övgüler yağdırılırken, Paffenhofen Kaymakamı Albert Gürtner ve Belediye Başkanı Thomas Herker, cami derneği ve yönetiminin bölgeye büyük katkılar sağladığını, çok yönlü ziyaretlere ev sahipliği yaptığını ve yıl içinde farklı çalışmalar ve etkinliklerle toplumu bir araya getirdiğini ifade ettiler. Aynı zamanda, bu tür işbirliği ve uyum içindeki çalışmaların toplumun daha iyi bir geleceğe doğru ilerlemesine yardımcı olacağını vurguladılar.

Paffenhofen DİTİB Ensar Camii Dernek Başkanı Recep Balda şehre yaptıkları hizmetlerin bundan sonra da devam edeceğini belirterek, “Kaymakamımız ve belediye başkanımız, uzun yıllar boyunca şehrimize katkılarımızdan, köprüler kurmamızdan ve yerel yönetimlerle uyumlu çalışmamızdan dolayı bizi onurlandırdılar. Kendilerine bu nezaketleri için teşekkür ediyorum” dedi.Paffenhofen tesekkur 3 Paffenhofen tesekkur 1

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.