user

mailde cc nasıl yapılır

133 okunma — 14 Mart 2023 12:31
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CUsersDellDesktopGPT TRimage 32

Bir e-posta mesajınıza ek CC (Kopyalananlar) alıcılar eklemek oldukça basittir. İlk olarak e-posta mesajınıza alıcılar listesini doldurun, daha sonra ekranın altında solda “CC” bağlantısını bulacaksınız. CC linkine tıkladığınızda, bir alan açılacaktır. Burada eklemek istediğiniz tüm alıcıları girebilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak, “To” veya “BCC” bağlantıları üzerinde sağ tıklamayı seçebilirsiniz. Açılan listede “Sayfanın CC kısmını ekle” seçeneğini seçebilirsin. Uyarı olarak, mesajınızı gönderirken CC’liyenleri gösteren bir uyarı gösterecektir. CC alıcılarınızı sıradan alıcılar ile eşit seviyede öneme sahip olduğunu düşünün. Aksi takdirde, alıcılarınızı haksız yere hakaret eden ve kabul etmeyen yaklaşımlarla yaşayabilirler.

1. Öncelikle, e-posta mesajınıza başlamadan önce CC (carbon copy) alanını açmak için “Gönderici” sekmesine gidin.

2. İçinde “CC” yazan sekmeyi tıklayın ve herhangi bir email adresi girin.

3. Orada “Gönderiyi Kopyala” seçeneğini tıklatın ve CC alanını tıklayın.

4. Burada CC alanının içine istediğiniz email adreslerini ekleyin. Her email adresini tek tek dilimleyerek girebilirsiniz.

5. Tekrar “Gönderiyi Kopyala” seçeneğini tıklatın ve CC içeriğinin hepsi gözükecektir.

6. İster tek bir e-posta adresi girebileceğiniz gibi, birden fazla e-posta adresi de ekleyebilirsiniz.

7. E-postanızın gövdesine gelip, e-posta mesajınızın içeriğini oluşturun.

8. Gönderi týmýna doðru ilerlerken “Gönder” tuþuna basýn ve mesajınız Gönderilmiþ olarak karþýnýza çýkacaktýr!

E-posta CC (Carbon Copy) nedir?

E-posta CC (Carbon Copy) yöntemi, gönderdiğiniz e-postaya diğer alıcıların da dahil edilmesini ifade eder. Bu yöntem, iki veya daha fazla kişininverilen bir mesajdan haberdar olmalarını sağlar. Diğer alıcıların e-postadaki mesajı okuduğu ve cevapladığı sürece, tüm alıcıların gönderdiğiniz mesajı gördükleri anlamına gelir. Bu nedenle, CC özelliğini kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır.

1. Yalnızca gerekli kişileri CC yapın. Ne kadar çok kişiye e-postanın CC yapılması gerektiğini düşünün. Daha sonra bunların gereksiz kişileri ve işlevsiz kişileri çıkarmak isteyebilirsiniz.

2. Lütfen CC’ye dahil edilmeyecek kişileri konu satırının başına eklemekten kaçının. Ortak mesajı alan her alıcıyı konu başlığının başında belirtmek gereksiz ve aşağılayıcıdır.

3. CC’edilen alıcının isimlerini küçük harflerle yazın. Mesajınıza CC’ye dahil edilen alıcıların isimlerini küçük harflerle yazmanız, mesajınızdaki diğerlerinin sizin saygınızı arttıracağını gösterir.

4. E-posta üst bilgilerini dikkatlice kontrol edin. Mesajınızı gönderecek olduğunuz alıcıların her birinin ismine doğru bir şekilde yazılı olduğunu teyit edin.

5.CC sırasını rafa kaldırın. E-postada herkesin toplu olarak aynı anda cevap vermesinin gereksiz olacağı durumlar için, CC’yi doğru sırada kullanarak mesajınızı harekete geçirmeniz önemlidir.

6.CC alanlarının faili haline gelmesini önlemek için, yeni bir e-posta yerine cevap vermeyi tercih edin.

Bir CC (çoklu alıcı) ile e-posta göndermek, e-posta mesajını diğer alıcılara da göndermek istediğiniz zaman çok kolaydır. İlk olarak, gönderi alanının sağ tarafında bulunan “CC” seçeneğini seçin. Ardından, e-posta adreslerini alıcıya ekleyerek, CC alıcılarının listesini oluşturun. Tüm CC alıcılar e-posta mesajını aynı anda alacaktır. E-postaya gönderme işlemi tamamlanınca, alıcıların içine CC satırında tüm alıcıların e-posta adresleri görüntülenecektir.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.