user

maç nasıl yapılır

112 okunma — 14 Mart 2023 12:39
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CUsersDellDesktopGPT TRimage 40

Makemak için gerekli olan malzemeler; bir tencere, 1 yemek kaşığı tereyağı/margarin ve bir tabak makarnadır. Makarna için haşlanmış 1 litre su kullanılır. Makarna, suya tereyağı/margarin atıldıktan sonra, 9 dakika pişme süresi için kaynatılmalıdır. Makarna haşlanırken tencere 7-8 kez ellemeli taşınmalıdır. Makarna piştiğinde, hamur damlalarının ortadan kalkması için süzgeçle sıkılmalı ve çözülecek olan su tamamen süzülmelidir. Son olarak, makemak servis tabağına alınarak üzerine tereyağı/margarin sürülerek servis edilebilir.

1. Büyük bir tencereye su doldurun ve gerekli tuzunu ekleyin ve kaynatın.

2. Dilerseniz tarifinize göre sebze veya et ilavesi yapabilirsiniz.

3. Sebzeleri varsa soyun ve doğrayın. Et veya balıkları dilimleyin.

4. Sebzeleri ve et/balıkları suyun içerisine atın.

5. Ağır ateşte pişirmeye başlayın. Pişme işlemini kapalı kapağıyla sürdürün.

6. Kısık ateşte pişirmeye devam edin ve kısık ateşte kaynatın.

7. Yaklaşık 20 dakika içinde sebzeleriniz pişmiş olacaktır. Kaynayınca kabuğu kırılan sebzelerin pişme süresi uzar.

8. Eklemek istediğiniz her şeyi ekleyin ve iyice pişirmeye devam edin.

9. Hazırlamak istediğiniz sosu üzerine spreyin ve tencereyi birkaç dakika daha kısık ateşte kaynatın.

10. Servis tabağına alın ve afiyet olsun.

Bir perde maçını başarıyla uygulamak için, öncelikle üzerinde çalışacağınız perdeyi ölçerek büyüklüğünü saptamanız ve gerekli malzemelerin temin edilmesi gerekiyor. Daha sonra, perdenin astar katmanını, astarlanmış yüzey üzerinde kesip dikmek için iplik veya dikiş tutkalı kullanılır. Ardından, üst katman perdesi katlanarak kullanılacak şekilde ölçüm alınarak kesilir, sap ve astar kısımları ile beraber dikilir. Son olarak ise, üst katman perdeler, dikim yerinden itibaren dikkatlice katlanarak, perde direğine mont edilir.

KESİM: Kesim işleminde kaliteyi arttırmak adına, hareketli aletler kullanılmalıdır. Makas kullanılması durumunda da, homojen bir hat izlemek için, makasın ucu aynı kalınlıktaki alana kadar baskı uygulanmalı, kesim yapılmalıdır.

DİKME: Ölçüm alındıktan sonra, başlamadan perdeler hangi tarafa dikileceğine karar verilmelidir. Genellikle, çizme perdesi çift taraflı olarak dikilmeli, oda içindeki temizliğin kolay olması için. Sap için, keten dikişi en sık kullanılan dikiş şeklidir. En ince sap kısımları da esnekliği arttırmak için, yay dudak dikişi tercih edilerek dikilir.

MONTAJ: Son olarak, perdeler montaja sokulur. Montajda, normal vida kullanmak yerine, dübel veya perde direği sistemleri daha kalıcı bir teslimat sağlandığından tercih edilmelidir. Perdeler sabitlenirken de, kıvrılmalardan kaçınmak adına, perdelerin alt kısmına fazladan bastırma veya ek destekler uygulanmalıdır.

Para kazanmak için birçok farklı seçeneğiniz olabilir. Çoğu zaman, para kazanmanın en temel yolu, bir meslek bulmak ve işe yerleşmektir. Ayrıca, freelancer olarak çalışarak para kazanmak da çok popüler olmuştur. Değişik bir ticaret girişimi başlatmak veya e-ticaret sitesi oluşturmak da karlı bir yoldur. Aynı şekilde, blog oluşturmak da para kazandıracak benzersiz bir yol sunar. Bu tür ek kaynaklar harici olarak, evde tasarruflar sağlamak, yatırımlarda bulunmak veya anketler doldurmak da para kazanma yollarından biridir.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.