user

Londra’da Filistin’e destek gösterisine katılan Türk vatandaşı tutuklandı

57 okunma — 25 Ekim 2023 10:10
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WhatsApp Image 2023 10 24 at 22.31.11 1

İngiltere’nin başkenti Londra’da, Filistin’e dayanışma gösterisi için toplanan göstericiler arasında bulunan Türk vatandaşı Naciye Batkıtar bugün İngiliz Polisi tarafından Londra’da yaşadığı evine gelen polislerce tutuklanarak gözaltına alındı.

featured

Londra’da Filistin’e destek gösterisine katılan Türk vatandaşı tutuklandı

İsmail KARAKAŞ / LONDRA – BHA

Naciye Batkıtar’ın ailesinin endişeli bekleyişi devam ediyor. Naciye Batkıtar’ın Oğlu İbrahim Batkıtar’ın açıklaması şu şekilde:

“Bugün öğlen saatlerinde polis eve gelerek annemi göz altına aldı.Evde arama yaptılar.Akşam saatlerine kadar annemden haber alamadık, bilgi almak için polis merkezine gittiğimizde akşam üzeri kısa bir telefon görüşmesi yaptırdılar.Şuanda annemin neyle suçlandığını bilmiyoruz. Avukatımız bilgi almaya çalışıyor. Annem Türk ve İngiliz vatandaşı olduğu için Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğimizi bilgilendirdik. Annem bugüne kadar hayatı boyunca hiçbir kriminal suça bulaşmadı.Kendi halinde bir insan yardımsever biridir.Çocuklar ve  bebekler konusunda çok hassastır.Sadece İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla gösterilere katılmıştı. Neyle suçlandığı ve durumu konusunda endişeliyiz.”

İngiltere’deki çok sayıda sivil toplum kuruluşunun çağrısıyla Filistin’e dayanışma eylemine katılan göstericiler, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılara son verilmesi, Gazze’ye yönelik kuşatma ve saldırıları protesto etmek amacıyla önceki gün öğle saatlerinde başkentin simge mekanlarından Oxford Caddesi’ndeki Marble Arch’ta toplanıp İsrail’i protesto etmişti. Naciye Batkıtar’da bu protesto eylemine katılmıştı.Batkıtar önceki dönemlerde Londra’da UETD İngiltere Kadın Kolları Başkanlığı yapmıştı. Türk ve İngiliz vatandaşlığı olan Naciye Batkıtar aynı zamanda evli ve bir çocuk annesi. İngiliz polisinin Naciye Batkıtar’ı hangi gerekçeyle tutukladığına dair bir açıklama gelmedi.

 

 

 

 

Londra’da Filistin’e destek gösterisine katılan Türk vatandaşı tutuklandı

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.