user

“Karşılaşma” adlı Türk filminden uluslararası başarı

57 okunma — 11 Ocak 2024 22:38
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Finalist Afisi

“Karşılaşma” adlı Türk filminden uluslararası başarı

Uluslararası alanda “Time For Justice” adıyla yarışmaya katılan ve finalist olan Okan Sadri Engin’in yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptığı film 21 ülkenin katıldığı 27 filmi geride bırakarak, Türkiye’yi dünya sinemasında temsil etti.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Engin, sosyal medya profilinden şunları söyledi; “Karşılaşma” adıyla çektiğimiz ve İngilizce adıyla uluslararası festivallerde “Time for Justice” olarak Türkiye adına yarışan, tamamen Ordu’nun kaynakları ile çekilen filmimiz; İngiltere’nin en büyük film endüstrisi ve Pinewood Stüdyolarının öncülüğünde gerçekleştirilen “Lift-Off Filmmaker Sessions December 2023 ” Film festivalinden izleyici ödüllerine layık görülerek Amerika ve İngiltere ile birlikte yarışmadan finalist olarak dönmüştür. 27 Filmin ve 21 ülkenin yarıştığı yarışmada, Türkiye’yi temsil ederek dünya sinemasında Ordu’yu ve ülkemi şampiyonluğa taşımak gurur vericiydi.

Bu filmin ortaya çıkmasında destek sağlayan kişi kurum ve kuruluşlara teşekkür eden Engin, daha 17 festivale daha katılacaklarını ve filmin başarısına yeni başarılar katmak için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

“Karşılaşma” filminin konusu da dikkat çekici. Çocuk suçluların ele alındığı filmin konusu, yedi yıl önce bir çocuk tarafından para vermediği için öldürülen bir adamın mobese kayıtları yedi yıl sonra ortaya çıkar. Öldürülen adamın oğlu ve kızı babalarının faile meçhule gitmemesi için yeniden adalet savaşı başlatırlar. Fakat yedi yıl önce kaybolan MOBESE kayıtlarının arkasında büyük bir gücün eli olduğu ortaya çıkar.

Filmin başrollerinde Elif Biçer, Yılmaz Seymen Kılıç, Mustafa Köksal ve Okan Sadri Engin paylaşırken, filmin müziklerini Serhat Sezgin yaptı.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.