user

ITSO YÖNETİMİNDEN KKTC’DE ÖNEMLİ TEMASLAR

35 okunma — 26 Ocak 2024 06:13
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

IMG 2425

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik ve beraberindeki heyet Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde önemli işbirliği temasları kurdu.

ISPARTA-BHA

Görüşmelerde Isparta ile KKTC’nin dış ticaret hacmi ve yapılabilecek yatırımlar ele alındı.

ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, Meclis Başkanı Akif Aslan, Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Topaloğlu, Isparta TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Dilek Özdemir ile meclis ve komite üyelerinden oluşan heyet; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bir dizi temaslarda bulundu.
ITSO heyeti, KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu, Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz ve KKTC Yatırım Ajansı Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu ile bir araya gelerek ikili işbirliği görüşmeleri gerçekleştirdi, Isparta’daki yatırım alanlarına ilişkin bilgiler verdi. Ayrıca Isparta ile KKTC arasında ihracatın geliştirilmesine yönelik istişarelerde bulunuldu.

Ziyaretlere ilişkin değerlendirmede bulunan ITSO Başkanı Çelik, gerçekleşen görüşmelerin oldukça verimli geçtiğini belirterek. “Isparta adına son derece önemli işbirliği çalışmaları yürüttük. Kentimizden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yapılabilecek kalemleri ve ihracatta iyi olduğumuz sektörleri aktarma fırsatı bulduk. Görüşmelerin ve kurmuş olduğumuz temasların artarak devam etmesini temenni ediyorum.” dedi.

Görüşmelerin ardından gelecek ithalat ve ihracat talebi konularında her türlü desteğin verileceği belirtildi.

IMG 2427 IMG 2426

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.