user

ISS’deki Hava Sızıntısı Alarm Veriyor

41 okunma — 03 Mart 2024 11:48
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

sizinti

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS) hava sızıntısıyla ilgili konuşan ISS SS Program Müdürü Joel Montalbano, “sızıntı küçük olsa da giderek büyüyor” dedi.

featured

ISS’deki Hava Sızıntısı Alarm Veriyor

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS) yaşanan hava sızıntısı, Rusya Uzay Ajansı ve NASA arasında farklı yaklaşımlara yol açtı. Rusya’nın açıklamasına göre, sorun mürettebat veya istasyon için bir tehdit oluşturuyor. Ancak NASA’nın ISS Program Müdürü Joel Montalbano’ya göre sızıntı küçük olsa da giderek büyüyor. NASA ve Roscosmos, sorunu çözmek için işbirliği içinde çalışıyor. Bu durum, Rusya’nın ISS’den çekilme kararı aldığı bir dönemde meydana geldi. Roscosmos, kendi uzay istasyonunu inşa etme planları yapıyor.

 

Ayrıca, NASA ve Roscosmos’un daha önce 2020’de bir hava sızıntısı tespit ettiği ve geçici olarak düzeltildiği ancak daha sonra tekrar ortaya çıktığı belirtiliyor. Bu durum, uzay istasyonunun güvenliği ve sürdürülebilirliği açısından endişe yaratıyor.

Uzay istasyonlarında yaşanan bu tür sızıntılar, astronotların güvenliği ve uzay araştırmalarının devamlılığı için ciddi bir tehdit oluşturabilir. Bu nedenle, NASA ve Roscosmos’un sorunu hızla çözme ve gelecekteki benzer durumları önleme çabaları kritik öneme sahip

ISS’deki Hava Sızıntısı Alarm Veriyor

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.