user

İslami Cihad roketi düştü iddiası

55 okunma — 21 Ekim 2023 12:58
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Israil Gazzedeki hastane saldirisini reddetti Islami Cihad roketi dustu iddiasi

İsrail, Gazze’deki hastane saldırısını reddetti: İslami Cihad roketi düştü iddiası

Dün akşam saatlerinde, Gazze’nin merkezinde bulunan Baptist Hastanesi’ne yönelik hava saldırısı düzenlendi.

Saldırı ardından Filistin ve Hamas yetkilileri, İsrail’in hastaneyi hedef aldığını bildirdi ve ‘savaş suçu’ işlediğini açıkladı. İsrailli yetkililer ise olayı araştıracakları belirtti.

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) sözcüsü Daniel Hagari, konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında, İsrail’in saldırıyı gerçekleştirdiğini reddetti. Hagari, ”IDF’nin ilgili tüm şubeleriyle derhal bir inceleme yaptık. Hastaneye zarar veren şeyin İslami Cihat tarafından yanlış ateşlenen bir roket olduğunu kesinlikle anladılar.” diyerek hastane saldırısında kullanılan roketlerin İslami Cihad tarafından yanlış ateşlenmesi sonucunda olayın meydana geldiğini iddia etti.

Hagari ayrıca, Hastaneye karadan, denizden veya havadan İsrail Silahlı Kuvvetleri ateşinin düşmediğinin doğrulandığını, İsrail’in “radar sistemi” ile Gazze’den atılan roketleri takip ettiğini ve roket fırlatma işleminin başarısızlığını gösteren iki bağımsız video olduğunu, militan gruplar arasında başarısız roket fırlatmalarıyla ilgili iletişim olduğunu gösteren istihbarata sahip olduklarını da belirtti.

Hamas’ın siyasi işler sorumlusu İsmail Haniye ise El Ehli Baptist Hastanesi’ne gerçekleştirilen saldırıdan ABD’yi sorumlu tuttu ve İslami Cihad roketlerinin yanlış ateşlenmesi sonucu hastane saldırısının gerçekleştiğini reddetti.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.