user

iltica başvurusu nasıl yapılır

136 okunma — 14 Mart 2023 12:09
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CUsersDellDesktopGPT TRimage 10

Millî Eğitim Bakanlığınca düzenlenen yurt içi ve yurt dışı eğitim programlarına yapılan başvurular, genellikle online olarak yapılır. Yapılması gerekenleri aşağıdaki adımları izleyerek tamamlayabilirsiniz.

1. Öncelikle Millî Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesini ziyaret edin.

2. Buradan Yurt İçi ve Yurt Dışı Eğitim Programları başlığına tıklayın.

3. Programa başvuru yapmak için gerekli formu doldurun ve talep edilen belgeleri açıklayan standart bir ek ekleyin.

4. Formu doldururken dikkatli olun ve her uyarıyı dikkate alın.

5. Ozaman başvurunuzu online olarak gönderin ve herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.

6. Eğer başvurunuz onaylanırsa, daha fazla bilgi için, ilgili makamla temasa geçebilirsiniz.

1. Vize başvurusu için ilgili ülkedeki Türk Konsolosluğuna başvuru yapılması gerekir.

2. Konsolosluk tarafından verilen Vize Başvuru Formu doldurulmalıdır. Kişisel bilgileri, seyahat bilgileri ve vize talebinin yer aldığı bu formun Türkçe veya İngilizce olarak hazırlanması gerekir.

3.Seyahat gerekçesine ilişkin belgelerin (sefer tarihleri, otel veya konaklama rezervasyonları, tur operatörlerinin rezervasyonları, seyahatin amacına uygun konferans veya kongre katılımı gibi) bir kopyasının vize başvuru formuna eklenmesi gerekmektedir.

4. Geçerli bir pasaportun bir kopyasının eklenmesi, başvuru sahibinin pasaport ile fotoğrafinin eklenmesi gerekir.

5. Vize başvurusunda, yolculuğa çıkılması beklenen mali sekilleri kanıtlamak için gerekli olan dokümanların (örneğin, kredi kartı dekontları, banka dekontları, çalışma yetki belgesi) eklenmesi gerekmektedir.

6. Vize başvurusunda çalışma amaçlı seyahatler için çalışma sözleşmesi veya diğer evrakların eklenmesi gerekmektedir.

7. Konsolosluk tarafından istenen başka belgelerin de sunulması gerekebilir.

8. Vize başvuru ücreti veya herhangi bir başka ücret ödenmelidir.

9. Aksi belirtilmediği sürece, vize başvurusu elle ya da online duzenlenen formla gönderilmelidir.

10. Vize başvurusu tamamlandıktan sonra e-posta ya da elle posta ile onaylanmasını beklemek gerekir.

Kosgeb Kefalet Kredisi başvurusu, KOSGEB tarafından kurulmuş olan ve T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından verilen bir kredi hizmetidir. Kefalet Kredisi, nakit akışı olan işletmelere, ürününün arz ve talep seviyesini arttırmak ve borsa değerini korumak amacıyla ihtiyaç duydukları teminat mevduatını sağlamaya yönelik olarak verilmektedir. KOSGEB Kefalet Kredisi başvurusu için, öncelikle işletmenin KOSGEB’e kayıtlı olması gerekir. Kayıt olmak için; ilgili KOSGEB kayıt birimiyle görüşülmeli, orada ön görüşme yapılmalı ve çeşitli dokümanlarının ibraz edilmesi gerekmektedir. Bunlar arasında; imza sirküleri, kuruluş sözleşmesi, mevcut iş türüne uygun belge/ raporo/ autıntik belge/ herhangi başka onaylı belge gibi belgeler olabilir.

Başvurusu teslim ederken; işletmeye ait adresine teslim edilecek belgelerin tam ve doğru olduğundan emin olmak, kendisiyle temas kurulabilecek güncel bir iletişim bilgisinin de eklenmiş olduğunu kontrol etmek önemlidir. Ayrıca başvuruda yer alan bilgiler, kayıtlı ticaret/sanayi sicil gazetesinde yer alan bilgilere uyumlu olmalıdır.

Ayrıca, başvuru sırasında mevcut diğer kaynaklardan sağlanan paranın yeterli olup olmadığını da kontrol etmek gereklidir. Belgelerin bütünlüğü ve doğruluğuna dikkat edilerek başvuru gönderilmelidir. Son olarak kredinin herhangi bir gecikme veya ödemelerde kesintiye gittiğini göstermemesi için müşterinin KOSGEB tarafından izlenmesi beklenecektir.

Başvuruların geri çevrilmemesi için, gerekli tüm bilgilerin özenle doldurulmuş ve teslim edilmiş olduğundan emin olmak gerekmektedir.?

Meslek Lisesi başvurusu internet üzerinden yapılmaktadır. İlgili okulun web sitesinden başvuru formunu indirin ve kaydedin. Formu doldurduktan sonra, istenilen belgeleri ekleyip doldurulmuş formu ilemiş olduğunuz posta adresine gönderin. E-posta adresi okulun internet sitesinde belirtilmiştir. Ayrıca, okula kendinizi gidip başvuru yapabilirsiniz. Evraklarınız okul tarafından incelendikten sonra, kabul ediliyorsanız bilgisayar üzerinden sınav öncesi eğitim alacağınızokul tarafından belirlenecek bir program aracılığıyla sınava girmeniz gerekecek.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.