user

Gazze’de katledilen sadece çocuklar değil, bebekler değil aynı zamanda insanlıktır

13 okunma — 04 Haziran 2024 16:49
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

GOXFiq1X0AEOEau

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 Ekim’den beri Gazze’de barbarca katledilen 15 binin üzerinde yavruyu hüznünle yad ettiğini söyleyen Erdoğan, “Gazze’de katledilen sadece çocuklar değil, bebekler değil aynı zamanda insanlıktır. Maalesef dünya bu imtihanda sınıfta kaldı. Bu özel günü ilan etmiş olan Birleşmiş Milletleri, Gazzeli masum insanların aylardır bombalarla katledilmesine karşı artık somut bir adım atmaya, dünya 5’ten büyük anlayışıyla harekete geçmeye davet ediyorum.” dedi.

featured


Erdoğan: Gazze’de katledilen sadece çocuklar değil, bebekler değil aynı zamanda insanlıktır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Çatışma Kurban Masum Çocuklar Günü dolayısıyla sosyal medya hesabında paylaşım yaptı.

“Kontrolden çıkan İsrail barbarlığına karşı açık bir tavır koymaya çağırıyorum”

Tüm devletleri, kontrolden çıkan İsrail barbarlığına karşı açık bir tavır koymaya çağıran Erdoğan,

“Tüm devletleri, Gazzeli çocuklarla birlikte insanlığın onurunu, haysiyetini de katılımıyla, kontrolden çıkan İsrail barbarlığına karşı açık bir tavır koymaya çağırıyorum. Türkiye olarak Gazze başta olmak üzere dünyanın her yerinde bir mazlum, muafiyet, garip varsa; çocuklar nerede bulunuyor, nerede açlıkla, yoklukla sınava giriyorsa elimizi uzatmaya, daha adil bir dünyanın mümkün olduğu inancıyla canla çalışmaya başlamaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Ekran goruntusu 2024 06 04 164548

Erdoğan: Gazze’de katledilen sadece çocuklar değil, bebekler değil aynı zamanda insanlıktır


 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.