user

Filistinli çocukların kanı yerde kalmayacak

63 okunma — 01 Ocak 2024 10:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Peygamber Sevdalilari 11

Denizli’de Peygamber Sevdalıları Denizli Kadın Kolları Başkanı Rümeysa Aslan, “Siyonist İsrail, Filistin’de 10 dakikada 1 çocuğu, saatte 6 çocuğu ve 4 kadını katletmektedir.

 

Peygamber Sevdalıları Denizli İl Koordinatörlüğü öncülüğünde kentteki 10 sivil toplum kuruluşunun (STK) desteğiyle birlikte Delikliçınar Yeni Cami Önünde ‘Gazze’de Çocuk Olmak’ konulu basın açıklaması yaptı. İsrail vahşetini protesto etti. Dünya Çocuk Şehit Günü nedeniyle yüzlerce balonu semaya bıraktı.

Basın açıklamasını STK’lar adına Denizli’de Peygamber Sevdalıları Denizli Kadın Kolları Başkanı Rümeysa Aslan, okudu. Gazze’de bebeklerin ve çocukların, tüm masumiyetleriyle birlikte, hayattan koparılarak çocukluklarını yaşayamadan siyonist terör örgütü İsrail’in barbarca saldırılarından dolayı şehit olduklarına dikkat çeken Aslan, “Filistin’de can, mal ve nesil emniyetini ayaklar altına alan Siyonist çeteler 7 Ekim’den bu yana kadın, çocuk, yaşlı ve bebekleri acımasızca katletmektedir. Gazze’ye yapmış olduğu saldırılarda hiçbir kural, kaide ve ölçü tanımayan siyonist çeteler; cami, okul, hastane ve sivil yerleşim yerlerini bombalamaktadır.

Yaşanan bu soykırım karşısında birçok ülke yönetimleri sessizliklerini sürdürmekte, başta ABD ve Batılı kimi yönetimler ise sessiz kalmanın ötesinde insanlığa savaş açan siyonist terör örgütü İsrail’e açık destek vermektedir” dedi

Tarihin karanlık sayfalarındalar

Gazze’de çocukların katledilmesine alkış tutan batılı devlet liderlerinin, kendi halkları tarafından da protesto edildiğine dikkat çeken Aslan, “Dünya halkları tarafından lanetlenen siyonist terör örgütü İsrail ve batılı liderler çocuk katili olarak tarihin karanlık sayfalarında yerlerini almışlardır. Gazze’ye yapılan saldırılar “çocuk katliamı yılı” olarak tarihin karanlık sayfalarında yerini alırken, şu ana kadar yaklaşık 10 bin çocuk vahşice katledilmiştir. Gazze’de yaşanan bu vahşetin aktörleri sadece siyonist çete olmamıştır. Siyonist çete kadar, bu vahşete destek veren, sessiz kalanlarda ortak olmuşlardır.

Gazze’de her baba, her dede, her anne her gün aynı acıları yaşıyor. Her gün ruhlarından bir parçasını kaybediyorlar. Gazze’de her gün çocukların gözlerindeki ışık siyonistler tarafından yok ediliyor. Artık bu vahşet öyle bir duruma geldi ki Gazze’de üç haftada şehit edilen çocuk sayısı, dünyada son dört yıldaki çatışmalarda katledilen çocuk sayısını geçti.” Dedi. Kur –an’ ı Kerim okunmasıyla basın açıklaması sona erdi. Dünya Çocuk Şehit Günü nedeniyle yüzlerce balon semaya bırakıldı

 

 

 

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.