user

Erken boşalma

794 okunma — 23 Kasım 2020 23:17
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Vulvodini nedir

Cinsel yaşamın başlangıcında erkeklerin çoğunda cinsel ilişki sırasında erken boşal­ma olur ve bu öğrenme sürecinin doğal bir aşaması sayılabilir. Cinsel­liği çok yoğun yaşadıkları ve kolay­ca …

Cinsel yaşamın başlangıcında erkeklerin çoğunda cinsel ilişki sırasında erken boşal­ma olur ve bu öğrenme sürecinin doğal bir aşaması sayılabilir. Cinsel­liği çok yoğun yaşadıkları ve kolay­ca uyarıldıkları için, orgazmı ertele­yerek kadın arkadaşlarının da orgaz­ma yaklaşmasını bekleyemezler.

Deneyim kazandıkça çiftlerin ço­ğu eşlerin ikisi için de doyurucu bir sevişme tarzı bulur; bunun yolu ön sevişmeyi kadın yeterince uyarılana kadar uzatıp penisin vajinaya girişi­ni ertelemek olabileceği gibi, erke­ğin sık sık mastürbasyon yaparak cinsel dürtüsünü yatıştırması da ola­bilir.

Yaş ilerledikçe bazı erkekler or­gazmı giderek daha kolay denetim altına alabildiklerini fark eder. Ama bazı erkekler kendilerinin ve eşleri­nin istediğinden daha erken boşal­maya devam eder. Gerçekten de penis henüz vajinaya girmeden yada girer girmez orgazma ulaşırlar. Cinsel birleşme uzayamaz, bu da eş­ler arasındaki yakınlığa zarar verebi­lir ve ilişkiyi tehlikeye sokabilir. Er­kek karamsarlaşır, özgüvenini yitirir, bu da bazen sertleşme başarısızlığı ya da cinsel istek kaybı gibi başka bazı cinsel sorunlara neden olur. Bu durumdan kadın da zarar görür, is­tenmediği ve sevilmediği duygusu­na kapılır.

Erken boşalma “penis vajinaya girmeden, girerken ya da girer gir­mez pek az cinsel uyarılmayla iste­meden boşalmanın sürekli bir biçim­de devam etmesi” olarak tanımlana­bilir.

Cinsel sorunlar arasında en yay­gın olanının bu olduğu söylenir. Çe­şitli araştırmalar erkeklerin üçte biri­nin orgazmı düzenli olarak denetim altında tutmakta güçlük çektiğini gösteriyor. Seks terapisi için başvu­ran erkeklerin yüzde 60′ında bu so­run vardır.

Diğer bazı araştırmalar da erkek­lerin yaklaşık %4′ünün vajinaya gir­dikten sonra yaklaşık bir dakika için­de, %75′inin ise iki dakika içinde or­gazm olduğunu gösteriyor.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.