user

Eğitim camiasının değerli ismi Recep Aydın Köln’de dualarla anıldı

72 okunma — 07 Ocak 2024 16:16
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ditib recep aydin mevlid 14

Eğitim camiasının değerli ismi Recep Aydın Köln’de dualarla anıldı

İlhan  KILIÇ/ KÖLN- BHA

DİTİB Basın Sorumlusu Ercüment Aydın, Trabzon’un eğitim çınarı babası Recep Aydın’ın ruhuna ithafen düzenlediği mevlid programına, merhumun Almanya’daki öğrencilerinin yanı sıra DİTİB yönetim kurulu üyesi Adem Onur, DİTİB personeli ile Avrupa Trabzonlular Köprübaşılar Dernek Başkanı Ahmet Anaç ve Güneşara Kültür Derneği Başkanı Mustafa Aydınkatıldı.

Mevlid-i Şerif programına katılan öğrencileri, öğretmenlerinin üzerlerinde çok önemli ve değerli katkıları olduğunu ifade ettiler.

Avrupa Trabzonlular Köprübaşılar Dernek Başkanı Ahmet Anaç, Recep Aydın’ı vefa abidesi bir insan, nadir bulunan bir duayen eğitimci olarak tanımlayarak, “Öğretmenimiz, müdürümüz Recep Aydın’ın üzerimizdeki emekleri büyük; hakkını asla ödeyemeyiz. Biz öğrencileri olarak hocamızın emekleri için minnettarız. Babacanlığı, sevecenliği ve disipliniyle hayatımda kalıcı izler bırakan hocamızı sevgi ve saygıyla anıyoruz. Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Köprübaşı ilçesinin eski adını taşıyan Güneşara Kültür Derneği Başkanı Mustafa Aydın ise Recep Aydın’ın yaşamını bir tiyatro sahnesi gibi sürekli mükemmeliyetle dolduran bir öğretmen olarak nitelendirdi. Aydın, “Yaşam benim için bir tiyatro sahnesi gibidir; süresi çok önemli değil, sahnede gösterdiğin performans ki, rahmetle ve minnetle andığım hocam, öğretmenim, ağabeyim ve büyüğümün yaşamında sahne performansı mükemmeldi. İnsani ve toplumsal ilişkilerinde bu süreyi pekala kullandı. Onun vizyonundan ilham alarak yolumu belirledim ve bu yolda ilerliyorum. Geleceğimize ışık tutan, rehberlik eden bir öğretmen olarak anacağız. Ruhu şad olsun” sözlerini paylaştı.

7 Kasım 2023 tarihinde vefat eden Recep Aydın için Köln DİTİB Merkez Camii’nde düzenlenen mevlid programı, din görevlileri Dr. AdemKemaneci, Selçuk İsmailoğlu ve Seyit Güney tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif’in ardından dualarla sona erdi.ditib recep aydin mevlid 11 ditib recep aydin mevlid 14 ditib recep aydin mevlid 15 ditib recep aydin mevlid 16 ditib recep aydin mevlid 17 ditib recep aydin mevlid 2 Recep Aydin

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.