user

dizi önerileri

98 okunma — 14 Mart 2023 20:58
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CUsersDellDesktopGPT TRimage 250

Kışın gelmesiyle beraber hava karlarla kaplandı ve streaming servisleri sizleri evinizin rahatlığında rahatça izlemek üzere aradığınız araba kiralamaya gidene kadar bırakıyor. İşte size evinizin konforunda izlenebilecek size keyifli diziler:

1. Grey’s Anatomy: ABC’nin kalp kıran, kahkahaların buluştuğu ikonik dizi. 2000’lerin çok sevilen bir dizisi olarak bulunan başrol Davidson, Grey ve Shepherd, hastane personelinin yaşadıklarından dramatik olan tüm olayları konu alıyor.

2. Stranger Things: Netflix’ten gelen bu dizi, hafif korku ve gerilimi de beraberinde getiriyor. Aynı anda komik, heyecan ve biraz korku dolu olan bu dizi Steve, Joyce, Eleven You arasında yaşananları anlatıyor.

3. Breaking Bad: Emmy ödüllü dizi Walter White ve Jesse Pinkman’in DEA ve karteller arasındaki mücadelesini anlatıyor. Yeni uyuşturucu devrimi kuruluşunu izlemek için masaya şekline olan bu dizi bağımlılıkla savaşırken güçlü karakterler oluşturuyor.

4. Suçlu City: HBO’nun gözü korkutmuş ve ünlü uyuşturucu dünyasının sergilediği bu efsane dizi karanlık Roma İmparatorluğu deneyimine benziyor. Ciro, CJ ve First Lady’nin arasındaki uyuşturucu ağına dair en yoğun yaşananlar konu alıyor.

5. Sherlock: BBC’nin en sevilen dizilerinden biri olan Sherlock, çok ünlü ismi olan Sherlock Holmes ile ilgili drama türünün ne kadar keyifli olduğunu kanıtlıyor. Bir gizemin çözümünü anlatan bu dizi muhteşem Boyle’in başrolünü oynadığı bütün karakterler için.

1. Breaking Bad (AMC, 2008)
2. Friends (NBC, 1994)
3. The Simpsons (FOX, 1989)
4. Game of Thrones (HBO, 2011)
5. Stranger Things (Netflix, 2016)
6. Black Mirror (Netflix, 2011)
7. Big Little Lies (HBO, 2017)
8. The Office (NBC, 2005)
9. Narcos (Netflix, 2015)
10. The Walking Dead (AMC, 2010)

1. İzleyeceğiniz dizinin konusunu iyi araştırıp incelemelisiniz.
2. Görüşlerinizi ve arzunuzu araştırın.
3. Dizinin temposu ve sahneleriyle ilgili bilgilere sahip olun.
4. Dizinin kullandığı müzik ve stil hakkında fikir sahibi olun.
5. Dizideki rolleri ve oyuncular hakkında bilgi edinin.
6. İzlediğiniz dizinin ilk bölümünü dikkatle izleyin.
7. Başka forumlar, bloglar ve sosyal medya platformlarından geri bildirimler ve gözlemlerden yararlanın.

Dizi önerileri yapmak kolay bir görev değildir. Öncelikle zevkinize uygun hangi türden dizileri izlemeyi sevdiğinizi ve hangi tarzda konulardan keyif aldığınızı anlayıp bilmeniz gerekir. Sonra bu alanlarda popüler olan dizileri takip etmek ve hala ne kadar yeni bölümlerinin çıktığını bilmek gerekebilir.

Örneğin, dram tarzında dizileri izlemek istediğinizde, IMDB’den (Internet Movie Database) en iyi puan alan dizilerine göz atarak başlayabilirsiniz. IMDB’de her bir dizinin konusu, oyuncu listesi, türü ve yayınlanma tarihi gibi önemli detaylara ulaşabilirsiniz. Ayrıca streaming servisleri üzerinden dizi önerileri sunan mecralara da göz atabilirsiniz. Netflix gibi platformlar, zevkinize uygun olabilecek dizileri önerirler.

Son olarak arkadaşlarınızın veya diğer kişilerin dizi önerilerine iyi bir şekilde dinlemek de önerilir. Sizi en çok ilgilendiren türde diziler ararken önemli olabilecek popüler yorumlarını da okuyun. Böylelikle tüm bu seçenekleri kullanarak hem tercihlerinize uygun dizileri bulabilir hem de arkadaşlarınızın önerilerini değerlendirebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.