user

Diş macunu ile sivilce tedavisi

800 okunma — 23 Nisan 2020 20:48
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

siyah nokta temizleme

Dış macunu ile sivilce ve siyah noktalara son

Dis macunun içerisinde bulunan bazı maddeler dişlere olduğu kadar bazı cilt problemlerinde de fayda sağlamaktadır. Sade beyaz ve doğal olan diş macunlarını sivilce için kullanabilir yada içerisinde mavi jel bulunan mentollü diş macunlarını siyah noktalar için peeling şeklinde yüzünüze uygulayabilirsiniz. Diş macununu tüm cildimize değil sadece sivilce siyah nokta ve aknelerin bulunduğu bölgeye uygulamamız gerekir. Cildiniz hassas olduğunu için tüm cilde uygulama tahrişe neden olabilir.

Diş macunu içinde bulunan etkin maddeler ile sivilce üzerin e sürüldüğü zaman sivilcenin hava almasını engeller ve kurumasını sağlar ciltteki şişkinliği alarak kızarıklığı önler bu sayede kısa bir sürede sivilceniz den kurtulabilirsiniz.
Diş macununun uygulaması yapılmadan önce ılık su ile cildinizi temizlemeli ve gece yatmadan önce macunu sivilce üzerine uygulayıp bir gece bekletip sabah bol su ile durulayın.

Eğer siyah noktalarınız varsa ve peeling için diş macunu uygulayacaksanız öncelikle mentollü bir dış macunu seçmelisiniz daha sonra bir fırça yardımı ile siyah nokta bulunan bölgelere masaj şeklinde uygulamalı ve bir kaç dakika sonra bol su ile durulamalı sınız. Cildiniz hem gün içindeki kirlerden ve makyaj kalıntılarından arınmasina hemde diş macunun içerisinde bulunan mentol sayesinde gözeneklerinizin açılmasına yardımcı olacaktır.

Diş macunu sivilce kaç dakika alır?

Sivilceye sürülen diş macunu ne kadar kalmalıdır?

Diş macunu sivilce kaç dakika bekletilir

Yüze diş macunu sürmek zararları nelerdir?

Diş macunu sivilceyi yakar mi

Sivilceye diş macunu kaç dakika yakar

Diş macunu sivilcede ne kadar kalmalı

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.