user

Bielefeld DİTİB Vatan Camii’ne uyum ödülü

10 okunma — 15 Mayıs 2024 11:14
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

bielefeld baskan kayiplar odul takdimi

Bielefeld DİTİB Vatan Camii’ne uyum ödülü

İlhan Kılıç/Köln- BHA

Bielefeld Belediyesi Konferans Salonu’nda Entegrasyon Konseyi tarafından ilki düzenlenen “50 Yıl Uyum Ödülü” törenine, şehirde dini, sosyal ve kültürel alanında 50 yılını dolduran sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticilerinden oluşan 400’ü aşkın davetli katıldı.

Bielefeld Belediye Başkanı Pit Clausen ve Entegrasyon Konseyi Başkanı Murisa Adiloviç’in katıldığı ödül töreninde, şehirde uyuma yaptığı katkıdan dolayı sivil toplum örgütlerine teşekkür belgesi takdim edildi.

Bielefeld kentinde Brackwede semtinde 50 yılı aşkın hizmet verdiklerini söyleyen DİTİB Vatan Camii dernek başkanı Murat Kayıplar, bu ödülü camimizin kurucuları birinci nesil büyüklerimizin ve cemiyetimizin adına aldığını söyledi.

Ödülün aynı zamanda camilerin Bielefeld kentine hem katkı hem de uyum sağladığının güzel bir kanıtı olduğunu ifade eden Kayıplar, “Mannesmann Camii, 1960’lı yıllarda Mannesmann fabrikasına işçi olarak gelen büyüklerimiz bir araya gelerek barakada bir cemiyet kurdular ve namaz kıldılar. Bu cemiyetimiz şimdi bir külliye olarak hizmetlerine devam ediyor. Camimizin bugünlere gelmesinde maddi ve manevi katkı sunan büyüklerimizi minnetle anıyoruz. Ebediyete göç edenleri rahmetle anıyor, hayatta olanlara sağlıklı ve hayırlı uzun ömürler diliyorum. Bu ödülü camimiz adına BielefeldBelediye Başkanı Pit Clausen’den aldık” diye konuştu.

DİTİB Vatan Camii dernek başkanı Murat Kayıplar, BielefeldBelediye Başkanı Pit Clausen ve Entegrasyon Konseyi Başkanı Murisa Adiloviç’ten teşekkür belgesini aldı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli