user

Bakan Uraloğlu, İran mevkidaşı Bazrpash ile görüştü

40 okunma — 03 Ocak 2024 19:54
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WhatsApp Image 2024 01 03 at 19.32.00

Bakan Uraloğlu, İran mevkidaşı Bazrpash ile görüştü

Bakan Abdulkadir Uraloğlu bakanlık binasında, İranlı mevkidaşı İran Yol ve Şehircilik Bakanı Mehrdad Bazrpash ve beraberindeki heyetle bir araya geldi.

“İran’da olan iki patlamada hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet diliyorum”

Bakan Uraloğlu toplantıda öncelikle, bugün İran’ın Kirman eyaletinde yaşanan terör saldırılarına ilişkin konuştu. Uraloğlu, “Bugün İran’da olan iki patlamada İranlı vatandaşların öldüğünü üzüntüyle öğrenmiş olduk. Ben başsağlığı diliyorum. Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Hepimizin beklentisi, temennisi, gayreti coğrafyamızda güvenin sağlanmasıdır.” dedi.

“İran ile ulaştırma sektöründe yakın iş birliği içerisindeyiz”

Uraloğlu’nun İranlı mevkidaşı ve beraberindeki heyet ile yaptığı görüşmede, Türkiye ile İran arasında ulaştırma konusunda yapılabilecek yeni iş birlikleri ve potansiyel projeler ele alındı. Uraloğlu, iki ülke arasındaki uluslararası ticaretin devam etmesi, dost ve kardeş ülke İran ile ilişkilerin geliştirilmesi ve ekonominin lokomotifi ulaştırma sektörünün devamlılığını sağlayabilmek için yakın iş birliği ve koordinasyon içinde kararlar aldıklarını kaydetti.
İran Yol ve Şehircilik Bakanı Mehrdad Bazrpash karayolu, demir yolu ve havayolu taşımacılığı konularının ele alındığı heyetlerarası görüşmede, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na misafirperverlikleri için teşekkür etti. Uraloğlu, İranlı mevkidaşına Osmanlı ve Selçuklu motiflerinin bulunduğu vazo hediye etti.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.