user

aşk filmleri

124 okunma — 14 Mart 2023 21:10
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CUsersDellDesktopGPT TRimage 262

1. Aşka Yolculuk (1999) – Ulusal ödül kazanan bu Türk filmi, Efe ve Gülüm’ün bir gününü takip ediyor. Aşkının doğuşunu gösteren, duygusal ve romantik bir tür filmi olan Aşka Yolculuk 10 senenin boyunca süregelen aşıklar arasındaki yaşamı gözler önüne seren güzel bir hikayesini anlatıyor.

2. Gözlerimize Şiir (2010) – Almanya’da geçen bu güzel hikaye, sinerji dolu bir aşk öyküsünü anlatıyor. Zürih’te hayatı thisr olan Selvi ve Ozan, aralarındaki aşkı kabul etmeye çalışırken onun gelişimini takip ediyoruz. Birbirlerinin hayatlarını değiştirebilecek aşk konusunu ekstra glamour’lu bir şekilde öne çıkaran bu romantik film, topraklar arasındaki sevginin nice güçlerini irdeliyor.

3. O Komşum (2010) – Küçük yaşta güzel bir çocuk olan Ayşe, izlediğimiz bu romantik komedi filminde, günler içerisinde yaşadığı zorlukların maharetli günlük hayata dönüşümünü anlatıyor. Romantizm ve komedi bir araya gelerek, Ayşe’nin komşusu Emrah ile aralarındaki aşka eğilen O Komşum, gençlerin tefekkür etmesini ve yaşadıkları arayış konusunda kafa yormasını sağlıyor.

4. Seni Seviyorum Sevasi (2018) – Uzun süreden beri çalışmakta olan bu Türkiye yapımı romantik film, Samet ve Sevcan arasındaki ilişkileri konu alıyor. Aşkın sevginin ve bağımlılığın mücadelelerini çağıran Seni Seviyorum Sevdi filmi, herkes tarafından kabul görmüş ve dikkat çekmiş bir film. Sevgi ve güzellik dolu hikayesi ile izleyicileri etkisi altında bırakan bu uzun film, izlenmesi gereken en güzel filmlerden biri olarak kabul edilmektedir.

1. Daha once Asla (Never Been Kissed, 1999)
2. Aşk Sözcüğü (Love Actually, 2003)
3. Aşık (Crazy, Stupid, Love, 2011)
4. Bir Öpücük gibi (A Kiss Before Dying, 1991)
5. Babam ve Ben (My Father and I, 2000)
6. Romeo ve Juliet (Romeo + Juliet, 1996)
7. 10 Nedeniyle Seni Sevmiyorum (10 Things I Hate About You, 1999)
8. 500 gün Yaz (500 Days of Summer, 2009)
9. Sevgilinin Aşkı (The Notebook, 2004)
10. Hayalet (Ghost, 1990)

1. Karakterlerin ve konu hakkındaki konuşmaların gerçekçi olması önemlidir.

2. En önemlisi, kahramanların arzularının ve çekimlerinin eşit bir dengeye sahip olması gerekir.

3. İyi yazılmış bir işaret öyküsü olmalıdır.

4. Romantizm dolu sahnelerin olması önemlidir.

5. Komedi ve ciddiyetin uyumlu bir şekilde kurgulanması gerekir.

6. Güçlü bir konu olmalıdır.

7. Öyküyü doğrudan etkileyen dramatik olaylar önemlidir.

8. Sonuçta, izleyiciyi umutsuzluk içinde veya hüzünde bırakmak gerekmektedir.

Aşk filmleri, izleyiciyi iyi bir duygu, eğlence, hüzün, endişe veya sevgiyle buruşturmak için sinema tarihinin en eski türlerinden birisidir. Bu türe ait bir film yapmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

1. Bir film konusu seçin. Aşk filmleri, iki kişinin birbiriyle nasıl tanıştıklarından veya bir arayış içerisinde olduklarından hemen anlaşılır.

2. Konuyu geliştirin. Aşk filmleri genellikle iki kişinin neşesi veya acısı arasında balans kuran zorluklar içerir. Bu zorlukların seyirciyi şaşırtması ve aşk ile ilgili meselelerin iyiçesini tartışmaya açması gerekir.

3. Seyirciyle iletişim kurun. Duygu yoğunluğu ve samimiyeti arttırmak için, izleyicinin kişilerin kalbine girmesini sağlamalısınız. Bunu sağlamak için, etkileşimin modülasyonunu kullanabilirsiniz.

4. Bir bütçe oluşturun. Aşk filmleri yüksek bütçeli filmler değildir, ancak yeterli fonlarınız olmalıdır.

5. Oyuncu seçimleri yapın. Aşk filmlerindeki oyuncuların, konuya uygun olan iki temel karakteri canlandırmak konusunda yeterli deneyime sahip olması gerekir.

6. Film çekimleri bitirin. İzleyiciyi etkilemek için aşk filmleri için duygusal hareketlerin üzerinde durmalı ve kullanılan cümlelerin anlam özüne sahip olmalıdır.

7. Film montajı. Film montajı, izleyicinin iyi deneyim almasını sağlayan en önemli kısımdır. Etkileyici görüntüler, çarpıcı sesler ve etkileyici müzik kullanarak film kliplerinin arasına anlamlar ve duygular yerleştirebilirsiniz.

8. Filmi bitirin. İzleyiciyi yadırgamadan hikayeyi bir sonuca bağlamak önemlidir. Seyirci aşkın başarısı ve hayal kırıklıklarının hissesini almışınız süreç sonunda almalıdır.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.