Oppo Realme 5i 64 GB (Realme Türkiye Garantili)

tarafından
324
Oppo Realme 5i 64 GB (Realme Türkiye Garantili)

Oppo Realme 5i 64 GB (Realme Türkiye Garantili)

Oppo Realme 5i Özellikleri

 

Günlük hayatı daha kolay ve eğlenceli hâle getiren aletlerden biri de akıllı telefon modelleri. Alanında uzman çok sayıda mühendis ve tasarımcının markalar tarafından bir araya getirilerek katma değer yaratacak teknolojiler üretmesi, bu telefonların da değişmesine ve pozitif yönde evrilmesine önayak oluyor. Bu değişim ise kullanıcı odaklı olacak şekilde gerçekleşiyor. Hızlı bir şekilde sektöre girerek kalitesiyle adından söz ettirmeyi başaran Oppo firması da kullanıcı ihtiyaçlarını ve isteklerini iyi analiz ederek ürettiği telefon modelleri ile dikkat çekiyor. Firmanın en gözde modellerinden olan Oppo Realme 5i karakter sahibi tarzı ve teknolojik altyapısı ile yaşantınıza ortak olarak her anınızı kolaylaştırıyor. Gün boyu yanınızdan ayırmayacağınız bu ürün; işte, evde, sokakta ve hatta spor salonunda bile sizi yalnız bırakmayarak ihtiyacınız olan işlevlere anında erişebilmenizi sağlıyor. Oppo Realme 5i modelleri kullanıcı odağında üretilen bir model olması sayesinde de en temel özellikler olan ekran, kamera ve batarya konusunda önemli iyileştirmeleri bünyesinde barındırıyor.

Teknoloji konusundaki lider duruşunu koruyan Oppo, bu ürünle birlikte tasarım konusundaki uzmanlığını da gözler önüne seriyor. Doğa ile insanın birlikteliğini içselleştiren marka, güneşin ilk ışınlarının getirdiği güç ve umuttan ilham alıyor. Gün Doğumu ismi verilen yepyeni tasarım, genç neslin coşkusunu ve sonsuz olasılıklarını temsil ediyor. Su mavisi ve orman yeşili olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile kullanıcılara sunulan Oppo Realme 5i özellikleri ile hareketli bir yaşantının kapılarını aralarken tasarımıyla da doğanın huzurunu ellerinize getiriyor. Titizlikle yürütülen işçilik sonucunda ortaya çıkarılan bu görünüm, ayna cilalı arka kabuğun verdiği estetik duruş çevresinde şekilleniyor. 600 dakikalık cilalama işleminden sonra ortaya çıkan model, markanın iş etiği konusundaki tavizsiz duruşuna da dikkat çekiyor. Bununla birlikte tasarım konusundaki şıklık, yalnızca göz zevkinize hitap etmekle kalmıyor. Aynı zamanda kullanım esnasında da gözle görülür farklar yaratıyor.

Oppo Realme 5i İle Hayatı Sınırsız Yaşayın

Sınır tanımayanların telefonu olarak telefon piyasasında kendine yer edinen Realme 5i, bulundurduğu özellikler ile kullanıcıları memnun ediyor. Bu özelliklerin hayatın her anında kullanılabilen işlevsel detaylardan oluşturulması da özelliklerin kullanıcılar tarafından çok beğenilmesinde etkin bir rol üstleniyor.

Fotoğrafçılığın geçmişten günümüze geldiği nokta göz önüne alındığında Oppo Realme 5i’nin devrim niteliğindeki teknolojileri çok daha rahat bir şekilde anlaşılabiliyor. Adeta fotoğrafçılığın yeniden doğuşunu simgeleyen bu ürün, bulundurduğu ultra geniş dörtlü kamera sistemi ile anılarınızı en net şekliyle ölümsüzleştirmenizi sağlıyor. Yapay zeka destekli bu sistemde 119° ultra geniş açılı lens, 12MP geniş açılı lens, portrait lens ve 4 cm makro lens bulunuyor. Bu lensler normal ışıklarda oldukça net görüntüler yakalamanızı sağlarken gece ışığın az olduğu ortamlarda da benzer bir performans yakalanabilmesinde rol oynuyor. Bu sayede gece – gündüz fark etmeksizin mükemmel kareler yakalama imkanı buluyorsunuz. Olur olmadık yerlerde şarjınızın bitmesinden bunaldınız mı? Realme 5i ile bu problem artık tarih oluyor. 5000 mAh güce sahip bir bataryayla gelen bu ürün uzun süreli kullanım sunmasının yanı sıra benzeri görülmemiş dört hücreli bir güvenlik sistemi ile de güvenli bir şarj deneyimi sunuyor. Batarya kapasitesinin yüksek olması ise 49 saat konuşma, 32 saat müzik dinleme ve 19 saat video izleme süresi sağlıyor. Ürünün batarya konusundaki bir diğer devrim niteliğindeki özelliği de ters şarja imkan vermesi. Yani artık telefonunuzu bir şarj istasyonu gibi kullanarak farklı cihazlarınızı şarj edebiliyorsunuz. Bu üründe yer alan 6.5” yeni damla tam ekran tasarımı sizi hemen çeken bir görüntüleme deneyimi sağlıyor. Ekran büyüklüğü ve ekran teknolojileri konusundaki üstünlüğü  Realme 5i’ye kusursuza yakın bir izleme deneyimi sunma şansı veriyor. Bu sayede kullanıcılar izlediklerinden ve gördükleri her bir kareden çok daha fazla keyif alıyor. Oppo Realme 5i fiyatları ile de geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Uygun fiyatı ile kaliteyi ulaşılabilir kılan bu ürün, teknolojinin geldiği son noktayı herkesin deneyimleyebilmesini sağlıyor.

Teknik Özellikler

Boy x En x Kalınlık: 164.4 mm x 75 mm x 9.3 mm Bellek (RAM): 4 GB Ekran Boyutu: 6.5 İnç Ekran Çözünürlüğü: 720×1600 (HD+) Piksel Batarya Kapasitesi: 5000 mAh

Oppo Realme 5i Kutu İçeriği

Oppo Realme 5i akıllı telefon modelini satın aldığınızda gerekli olan tüm parçalar kutu ile birlikte tarafınıza gönderiliyor. Kutunun içerisinde telefonun yanı sıra adaptör, şarj kablosu, garanti belgesi ve kullanım kılavuzu yer alıyor. Ürünün kutusunda yer alan belge ve kılavuzları da tıpkı diğer fonksiyonel parçalar gibi iyi bir şekilde saklamanız öneriliyor. Çünkü kutuda yer alan garanti belgesi, istenmeyen bir durumla karşılaşmanız durumunda hiçbir problem yaşamadan bu sorunun marka tarafından çözülmesini sağlıyor. Bunu çözümün sağlanabilmesi için ise ilk olarak garanti süresi boyunca belgenizi saklamanız gerekiyor. Bununla birlikte yine kutuda yer alan kullanım kılavuzu da ürüne dair önemli ipuçları bulunduruyor. Bu ipuçları ile ürün hakkında bilmediğiniz özellikleri kolaylıkla öğrenmeniz sağlanırken diğer yandan da özellikleri çok daha efektif bir şekilde kullanarak istediğiniz fonksiyonlara çok daha hızlı bir şekilde erişebilmeniz amaçlanıyor.

Geleceği Bugünden Tasarlayan Bir Marka: Oppo

Geliştirdiği yenilikçi teknolojiler ile kullanıcıların yaşamını etkileyen Oppo, 2004 yılında Çin merkezli bir teknoloji firması olarak kurulmuştur. Üslendiği misyon doğrultusunda hareket ederek kısa sürede kullanıcıların güvenini kazanan marka, yaptığı yatırımlar ile hızlı bir şekilde büyümüş ve dünyanın onlarca ülkesine ihracat gerçekleştiren bir firma konumuna gelmiştir. Yüksek bütçelerle gerçekleştirdiği araştırma ve geliştirme faaliyetleri markanın alanında öncü olabilecek telefon modellerini üretebilmesinin önünü açarken aynı zamanda da çok sayıda ödülle kendini ispat etmesini sağlamıştır. Sunduğu ürün kalitesi ve kullanıcı odaklı hizmet anlayışı ile kullanıcı sayısını her geçen gün büyüten Oppo, bu sayede de sektördeki yerini sağlamlaştırmaya devam ediyor. Bunu yaparken de çizdiği vizyon ile teknolojilerinin olanaklarından faydalanarak ve teknolojiyi üretecek alanında uzman kişileri bir araya getirerek dünyayı daha yaşanılabilir bir yer hâline getirmeyi hedefliyor. Ürünlerinde yer verdiği yaşamı kolaylaştıran özelliklerle de bu konudaki ciddiyetini ve azmini herkese gösteriyor.

Oppo Realme 5i Kullanım Detayları

Realme 5i, sahip olduğu özelliklerle birlikte kullanıcı odaklı olarak geliştirilen arayüzü ile de dikkat çekiyor. Ancak her şeyden önce ürünü kullanabilmek için eğer ki şarjı yoksa şarj etmeniz gerekiyor. Bunun ardından telefonu açtığınızda ise ürünün arayüzü karşınıza çıkıyor. Yazılımcıların ve tasarımcıların bir arada geliştirdiği bu telefonda yer alan arayüz, yapmak istediğiniz işlemlere rahatlıkla ulaşabilmenizi sağlıyor. Anlama ve uygulama kolaylığı sağlayan bu özellik sayesinde çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşamanız hedefleniyor. Ancak üründe yer alan detaylı ayarlar konusunda yardım almanız gerekebilir. Bunun için ise telefon ile birlikte gönderilen kullanım kılavuzuna bakarak oradaki komutlara göre hareket etmeniz oldukça kolay bir şekilde detaylı ayarlara ulaşabilmenizi sağlıyor. Böylelikle istediğiniz komutlara hem daha hızlı bir şekilde ulaşabiliyor hem de daha etkili bir şekilde istediklerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

 

Realme 5i özellikleri 1...PNG Realme 5i özellikleri 2...PNG Realme 5i özellikleri 3...PNG Realme 5i özellikleri 4...PNG Realme 5i özellikleri 5.PNG Realme 5i özellikleri 6.PNG Realme 5i özellikleri 7.PNG Realme 5i özellikleri 8.PNG Realme 5i özellikleri 9.PNG Realme 5i özellikleri 10.PNG Realme 5i özellikleri 11.PNG Realme 5i özellikleri 12.PNG Realme 5i özellikleri 13.PNG Realme 5i özellikleri 14.PNG Realme 5i özellikleri 15.PNG Realme 5i özellikleri 16.PNG Realme 5i özellikleri 17.PNG Realme 5i özellikleri 18.PNG Realme 5i özellikler 19 .PNG Realme 5i özellikler 22.png

Marka Oppo Realme
Ağırlık 195 g
Arttırılabilir Hafıza 256 GB’a kadar
Assisted GPS (Baz İstasyon Destekli Küresel Konumlama Sistemi) Var
Bağlantı Hızı 42.2 Mbps
Bekleme Süresi Bekleme süresi ile ilgili kesin bir bilgi bulunmamaktadır, ürünün modeline göre değişiklik gösterebilmektedir.
Bluetooth Var
Boyutlar 164.4 x 75.6 x 9.3 mm
Çift Hatlı Var ( Tek İşlemcili )
Dahili Hafıza 64 GB
Dahili Modem Var
Dokunmatik Ekran Var
Ekran Boyut Aralığı 6 inç ve Üzeri
Ekran Boyutu 6,5 inç
Ekran Çözünürlüğü 720 x 1600
Ekran Renk Çözünürlüğü 16 Milyon
Ekran Tipi IPS
E-mail Desteği Var
Entegre Flaş Var
Entegre Kamera Var
Garanti Tipi Resmi Distribütör Garantili
Görüntülü Konuşma Var ( Uygulama ile data kullanır )
Göz Taraması Yok
GPS (Küresel Konumlama Sistemi) Var
Hafıza Kartı Tipi Micro SD
HandsFree (Eller Serbest) Var
İşlemci Kapasitesi 2,0 GHz Quad Core + 1,8 GHz Quad Core
İşletim Sistemi Android 9.0 (Pie)
İşletim Türü Android
Kablosuz Şarj Yok
Kamera Çözünürlüğü Aralığı 20 MP ve Üzeri
Kamera Çözünürlüğü 12 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP
Kamera Zoom (Yakınlaştırma) 5x, Var
Klavye Yok
Konuşma Süresi Konuşma süresi ile ilgili kesin bir bilgi bulunmamaktadır, ürünün modeline göre değişiklik gösterebilmektedir.
Mobil Bağlantı Hızı 4.5G
MP3 Çalma Var
NFC (Yakın Alan İletişimi) Yok
Ön (Selfie) Kamera Aralığı 8 – 13,9 MP
Ön (Selfie) Kamera 8,0 MP
Parmak İzi Okuyucu Var
Pil Gücü Aralığı 5000 mAh ve Üzeri
Pil Gücü 5000 mAh
Pil Türü Li-Po
Radyo Var
RAM Kapasitesi 4 GB RAM
Ses Kayıt Var
Şarj Girişi Micro USB
Telefon Hafızası Var
Telefon Tipi Bar Tipi
Video Kayıt Var
Video Oynatma Var
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
Yüz Tanıma Var
Zil Tipi Polifonik – MP3
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000QHGWX